Wesołego Alleluja


Moi drodzy życzę Wam aby te święta były wyjątkowe pod każdym względem, dużo zdrowia ,Łaski Pańskiej radości i wytrwałości w tych trudnych czasach.Niech moc będzie z Wami.

Wybory Sołtysa

Dnia 17.09.2022r w sołectwie odbyły się wybory sołtysa z uczestnictwem burmistrza i radnych. Mimo niskiej frekwencji udało się wyłonić kandydata na sołtysa. Po przeprowadzonym głosowaniu jednogłośnie wygrała Ewelina Rozicka-Waleńczuk gratulujemy.Została wybrana również nowa Rada Sołecka ,której przewodniczącą została Ewelina Andrzejewska, Monika Borowiec ,Mariusz Waleńczuk. Życzymy udanej i owocnej współpracy.

Ostatnie wydarzenia

Witam
W poprzedni wekend dotarł do nas garaż, który został zakupiony w poprzednim roku a jego budowa została zrealizowana w tym roku z funduszu sołeckiego.Garaż zbudował pan Stanisław Kozakiewicz z Mingajn.Następnie zakupiliśmy z tegorocznego funduszu sołeckiego 3 komplety stołów z ławami, które zrobił pan Faryniarz z naszego sołectwa. Została zamontowana lampa solarna ,która oświetla wnętrze wiaty. Coraz piękniej się robi na naszym centrum rekreacyjno-sportowym. Wszystkim serdecznię dziekujemy za zaangażowanie w nasze sołectwo .Razem możemy WSZYSTKO

TRADYCJA ŚWIĘCENIA POKARMÓW

Liturgia Wielkiej Soboty – ostatniego dnia triduum paschalnego – skupia się na poświęceniu ognia, wody chrzcielnej i na odnowieniu przyrzeczeń sakramentu chrztu. W tym dniu katolicy święcą pokarmy na świąteczny stół. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się po zmroku, co symbolizuje zwycięstwo światłości nad ciemnością.